Projekt Akademii Dziecięcej

ap

Budowa Akademii Dziecięcej na terenie Centrum Maryjnego KANA
Księży Marianów w Kibeho-Nyarushishi, Rwanda.

Projekt ten powstaje we współpracy z Fundacją ze Stanow Zjednoczonych – ADFA (All Day Fore Africa)

– Będzie w sumie 11 budynków, a także scena z muszlą koncertową i obserwatorium, które zostaną opisane poniżej.
– Scena z muszlą koncertową zostanie wykorzystana do treningu muzycznego, teatru i krótkich koncertów. Z tyłu sceny będą niewielkie pomieszczenia do przechowywania.
– Za sceną będzie obserwatorium z teleskopem do studiowania astronomii
– Przy głównym wejściu będzie budynek biurowy – Obok niewielkie Oratorium św. Tereski od Dzieciątka Jezus
– Cztery budynki będą służyły dla zajęć muzycznych. Trzy budynki zostaną podzielone na dwie klasy, podczas gdy czwarty budynek będzie służył jako jedna klasa, zapewniając w sumie 7 klas dla muzyki.
– Będą dwa budynki łazienkowe (WC)
– Jeden budynek-warsztat, który będzie podzielony na dwa pokoje dla różnych projektów rzemieślniczych
– Będzie biblioteka, w której będą komputery i książki do nauki języków. Będą także szybkie ekrany internetowe i ekrany dotykowe, aby w nowoczesny sposób móc korzystać z różnych rodzajów nauki.
– Wreszcie, będzie budynek, w którym będą miały miejsce dziecięce studia biblijne. Zostaną one połączone razem.

Akademia Dziecięca będzie miejscem, w którym utalentowane dzieci z okolicy mogą doskonalić swoje talenty i marzenia. Zapewni im to miejsce, po szkole i podczas wakacji, do intensywnego uczenia się w takich dziedzinach, jak literatura i poezja, sztuka, muzyka, fotografia, dramat, astronomia i studium biblijne. Będzie jedna osoba, która będzie odpowiedzialna za nadzór nad Akademią Dziecięcą, w której będą pracować ochotnicy głównie ze Stanów Zjednoczonych w celu promowania pozytywnych relacji pomiędzy kulturą rwandyjską i amerykańską. Sprzęt wykorzystywany w każdym z pomieszczeń, takich jak instrumenty i komputery, będzie dostarczany przez różnych dobroczyńców ze Stanów Zjednoczonych i Polski.

Będzie to bardzo wyjątkowy program w Rwandzie, a tego rodzaju rozwój społeczny mógłby służyć jako przykład dla całego kraju, jak formować dzieci w wymienionych wyżej sztukach twórczych, które będą prestiżowe dla naszego regionu.

Akademia Dziecięca będzie miała połączenia z wodą, elektrycznością i szybkim Internetem. Ta akademia będzie chroniona przez lokalną służbę bezpieczeństwa związaną z naszym Centrum.

Projket ten został przedstawiony w biurze rozwoju kraju w Kigali i otrzymał dużą aprobatę, zaprosiliśmy również do udziału finansowego w budowie tego projektu.

  Pierwsze cztery budynki Akademi zostały ukończone w czerwcu 2018.

Amerykańscy wolontariusze z Rwandyjskimi dziećmi.

Lekcja pianina

Nauka języka angielskiego.